ilustracja pomoc Ukrainie

Obywatel Ukrainy może skorzystać z bezpłatnej pomocy powiatowego urzędu pracy lub wojewódzkiego urzędu pracy obejmującej wsparcie w znalezieniu pracy, przede wszystkim przez pośrednictwo pracy oraz przez poradnictwo zawodowe.

Uzyskanie pomocy możliwe jest przez bezpośrednią wizytę w urzędzie pracy lub w formie zdalnej poprzez kontakt telefoniczny z urzędem pracy lub Infolinią „Zielona Linia” – tel. 19524, ale również zapoznanie się z informacjami o poszukiwaniu pracy na stronie Publicznych Służb Zatrudnienia w wersji językowej dla obywateli Ukrainy https://lang-psz.praca.gov.pl/uk/

Obywatel Ukrainy może korzystać samodzielnie z Centralnej Bazy Ofert Pracy bez wizyty w urzędzie pracy za pomocą komputera, telefonu lub innych mobilnych urządzeń z dostępem do Internetu (http://oferty.praca.gov.pl). Przeszukiwanie ofert pracy możliwe jest również za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej ePraca (Android oraz iOS). Codziennie w bazie dostępnych jest ok. 70 tys. wolnych miejsc pracy.

W Urzędzie Pracy obywatel Ukrainy może otrzymać wsparcie w:

  • wyborze odpowiedniego zawodu,
  • zmianie kwalifikacji,
  • podjęciu pracy,
  • zbadaniu swoich kompetencji, zainteresowań i uzdolnień zawodowych,
  • zaplanowaniu rozwoju kariery zawodowe.

źródło: https://www.gov.pl/web/rodzina/rynek-pracy---pomoc-dla-obywateli-ukrainy

Powiatowy Urząd Pracy w Myślenicach
ul. Drogowców 2
32-400 Myślenice
tel: 12 372-96-00, 12 372-96-04
fax: 12 272-35-01
bezpłatna infolinia: 800 100 682
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  (załącznik max 15MB)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (załącznik max 20MB)
adres skrzynki ePUAP: /pup_myslenice/SkrytkaESP