ilustracja wybory

Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbędą się 10 maja 2020 r.

Strona Państwowej Komisji Wyborczej poświęcona wyborom prezydenckim: https://wybory.gov.pl/prezydent2020/

Sposób przyjmowania zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych – Wybory Prezydenta RP zarządzone na dzień 10 maja 2020 r.

W związku z wprowadzonymi ograniczeniami w obsłudze Klientów Urzędu Gminy Tokarnia od dnia 26 marca 2020 r. do odwołania  uprzejmie informujemy, że zgłoszenia kandydatów na członków obwodowych komisji może zostać:

1) przesłane tradycyjną pocztą na adres: Urząd Gminy Tokarnia, Tokarnia 380, 32-436 Tokarnia  - najpóźniej do 10 kwietnia 2020 r. - liczy się data wpływu na dziennik podawczy,

2) przesłane w formie skanu, za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (nie jest przy tym wymagany podpis elektroniczny) - najpóźniej do 10 kwietnia 2020 r. do godz. 15:30. W takim przypadku, oryginały zgłoszenia należy przesłać do Urzędu Gminy Tokarnia – adres: Tokarnia 380, 32-436 Tokarnia  tradycyjną pocztą (oryginalne dokumenty nie muszą zostać doręczone do czasu upływu terminu na dokonywanie zgłoszeń).
Prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 12 2747024 bezpośrednio po wysłaniu e-maila ze skanem zgłoszenia, celem upewnienia się, że przesłana wiadomość dotarła.

Informuję ponadto, że w przypadku wysłania zgłoszenia pocztą tradycyjną lub skanem za pośrednictwem poczty elektronicznej dopuszczalne jest  uwierzytelnienie kopii upoważnienia pełnomocnika wyborczego do zgłoszenia kandydatów przez osobę zgłaszającą kandydatów, a nie przez pełnomocnika wyborczego.

Potwierdzenie doręczenia do Urzędu zgłoszenia nastąpi niezwłocznie po otrzymaniu.

Wszelkie informacje związane ze zgłaszaniem członków do obwodowych komisji wyborczych udzielane są pod numerem telefonu: 12 2747024 oraz adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.