RODO - Klauzula informacyjna w zakresie stosowania monitoringu wizyjnego na ternie Gminy Tokarnia

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE. 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE), Gmina Tokarnia-Urząd Gminy w Tokarni, informuje:

1. Administratorem systemu monitoringu jest Gmina Tokarnia-Urząd Gminy w Tokarni , 32-436 Tokarnia 380 , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Tel: 12 2747022
2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych: email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub pisemnie na adres wymieniony w punkcie 1.
3. Monitoring stosowany jest w celu ochrony mienia publicznego i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców  i  pracowników  na terenie Gminy Tokarnia.
4. Podstawą przetwarzania danych jest art. 111 i art. 114 ustawy z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych oraz Ustawa z dnia 14 grudnia 2016r-Prawo Oświatowe.
5. Zapisy z monitoringu przechowywane będą przez okres do 60 dni, a następnie automatycznie kasowane.
6. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych oraz danych osobowych  będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
7. Posiada Pani/Pan prawo żądania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
8.  Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na działania Gminy Tokarnia-Urzędu Gminy w Tokarni  w zakresie ochrony danych osobowych.