Home
Home
Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Your Account
Cyfrowy Urząd
Forums
Forum
KONTAKT
Urząd Gminy w Tokarni
32-436 Tokarnia 380
tel. 122747022
fax. 122747025
mail: sekretariat@tokarnia.info.pl
www.bip.malopolska.pl/ugtokarnia

PREZENTACJA GMINY
 
Położenie
Gospodarka
Sołectwa
Turystyka
Kultura
Zabytki
Kalwaria Tokarska
Galerie

AKTUALNOŚCI
Aktualności - archiwum
Statystyki
Zawartość
Forum
Aktywność Szansą na Sukces

Wszystkich wejść
Otrzymaliśmy
4323837
odsłon strony od Grudzień 2005

SZUKAJ
Typ wyszukiwania


Zaawansowane

PETYCJE

Odnośniki
Parafia Rzymskokatolicka
w Krzczonowie
www.krzczonow.diecezja.pl

Gimnazjum w Tokarni
www.tokarnia.edu.pl

Parafia Rzymskokatolicka
w Skomielnej Czarnej
www.skom.pogotowie.org
/index0.html


Szkoła Podstawowa
w Krzczonowie
www.spkrzczonow.
republika.pl

Gimnazjum w Krzczonowie
www.gimkrzczonow.
w.interia.pl

Szkoła Podstawowa
Nr 1 w Tokarnia
www.sptok.republika.pl

Szkoła Podstawowa
w Skomielnej Czarnej

Samorządowe Pzedszkole w Tokarni
INFROMACJE - ODPADY
KONTAKT
Urząd Gminy w Tokarni
32-436 Tokarnia 380
tel. 12 2747022 wew. 31
 
AKTUALNOŚCI


DEKLARACJE


PRZEPISY PRAWNE
Elektroniczna Skrzynka Podawcza

STOP POŻAROM TRAW

Ostrzeżenia meteorologiczne

PLAN DZIAŁAŃ PRIORYTETOWYCH
KPP w Myślenicach informuje, że dla Gminy Tokarnia został opracowany plan działań priorytetowych obejmujący następujące zagadnienie:
  • Niestosowanie się do przepisów prawa przez osoby spożywające alkohol w miejscach do tego niewyznaczonych w miejscowości Krzczonów oraz kierowanie osób uzależnionych od spożywania alkoholu/ narkotyków do GKRPA w Tokarni.
  • Niestosowanie się do przepisów Art. 43' Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi  oraz innych przepisów porządkowych w rejonie Kościoła, w szczególności w rejonie pobliskich placówek handlowych oraz przystanku autobusowego w miejscowości Skomielna Czarna

PORTAL IRZplus


Portal przeznaczony jest dla posiadaczy zwierząt gospodarskich oznakowanych z gatunku bydło, owce, kozy oraz świnie w celu nowoczesnego, szybkiego i wygodnego dokonywania zgłoszeń przez Internet dotyczących zdarzeń zwierzęcych.

Gmina Tokarnia: Informacje kulturalne

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Aktualności: Zaproszenie na festyn ''Ale Kosmos! - dzień aktywności lokalnej''
Informacje kulturalne
( Ilość odsłon 20)
(Czytaj więcej... | Aktualności | Wynik: 0)
DZIEŃ FOLKLORU W PCIMIU
Informacje kulturalneStowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Turystyczna Podkowa serdecznie zaprasza na DZIEŃ FOLKLORU OBSZARU LGD TP + KULTURA RUMUŃSKA.
Impreza odbędzie się 20 sierpnia 2017 r. na Kompleksie Sportowo–Rekreacyjnym KS Pcimianka w Pcimiu. Na scenie wystąpią nasze regionalne zespoły i orkiestry. Gościem specjalnym wydarzenia będzie zespół folklorystyczny „Someşul” Beclean z Rumunii. W międzyczasie będą mogli Państwo spróbować naszych lokalnych potraw i tradycyjnych dań rumuńskich, a także zapoznać się z twórczością artystów obszaru LGD TP oraz gości z Rumunii.

Sympatyków domowych trunków zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie nalewek „Smaki Turystycznej Podkowy” – regulamin oraz karta zgłoszenia są dostępne na stronie: www.turystycznapodkowa.pl. Punktem kulminacyjnym imprezy będzie losowanie zwycięzców Wielkiej Loterii Turystycznej Podkowy – do wygrania niezapomniany lot oraz wiele innych upominków!

Gdyby ktoś z Państwa był zainteresowany wzięciem udziału w imprezie w roli wystawcy, aby zaprezentować własne produkty/rękodzieło, prosimy o kontakt: biuro@turystycznapodkowa.pl.

Serdecznie zapraszamy!"
( Ilość odsłon 81)
(Czytaj więcej... | Wynik: 0)
V Rajd Szlakiem Konfederatów Tatrzańskich w Bogdanówce
Informacje kulturalne W dniu 21 czerwca 2016r. odbył się V Rajd Szlakiem Konfederatów Tatrzańskich, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Bogdanówce. Patronat nad rajdem sprawowali Starosta Powiatu Myślenickiego – Józef Tomala oraz Wójt Gminy Tokarnia– Władysław Piaściak, którzy także udzielili dofinansowania. Przywitanie uczestników przez organizatorów i oficjalne otwarcie rajdu nastąpiło na boisku szkolnym. Zdaniem dyrektor szkoły w Bogdanówce – Danuty Ostój, główne założenia rajdu to:przybliżyć zapomniane akty bohaterstwa Podhalan z okresu II wojny światowej, ukazać związki Podhala i Zakopanego     z innymi mało znanymi zakątkami Beskidów, promocja walorów turystycznych Beskidów  (z Koskowej Góry widać zarówno Tatry jak i Kraków), wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych i turystycznych, promocja aktywnego spędzania czasu oraz integracja młodzieży.
( Ilość odsłon 317)
(Czytaj więcej... | 4683 bajtów więcej | Wynik: 5)
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Bogdanówka
Informacje kulturalne Przedstawiciele szkół, władze samorządowe, a także mieszkańcy Bogdanówki we wtorek 1 marca 2016r, wzięli udział w uroczystościach upamiętniających Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pierwsza część obchodów miała miejsce w kaplicy pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Bogdanówce o godzinie 9.00, gdzie pamięć o Żołnierzach Wyklętych została uczczona mszą świętą którą odprawił i homilię wygłosił o. Marcin Świąder. Następnie uczestnicy uroczystości w asyście Góralskiej Orkiestry Dętej ze Skomielnej Czarnej i Bogdanówki, przemaszerowali do budynku Szkoły Podstawowej w Bogdanówce.
( Ilość odsłon 423)
(Czytaj więcej... | 6079 bajtów więcej | Wynik: 5)
„Góralskie Posiady” w Skomielnej Czarnej
Informacje kulturalne „Góralskie Posiady” w Skomielnej Czarnej promują książkę „Kultura ludowa Górali Kliszczackich” 9 stycznia 2016 r., odbyły się góralskie posiady, których organizatorami byli: Filia GOKiS w Skomielnej Czarnej, Związek Podhalan Oddział Górali Kliszczackich w Skomielnej Czarnej oraz wydawca publikacji –Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie. „Cieszymy się, że promocja książki o tak dużym znaczeniu dla nas, jest także okazją do integracji zespołów, które działają w gminach zamieszkujących region Kliszczaczki” – powiedział wójt Gminy Tokarnia – Władysław Piaściak, który objął patronat nad tym spotkaniem.
( Ilość odsłon 272)
(Czytaj więcej... | 3371 bajtów więcej | Wynik: 5)
ZADUSZKI POETYCKIE - 13.11.2015 r.
Informacje kulturalne "Śpieszmy się kochać ludzi..." W piątek, 13 listopada 2015 r. o godz. 18.00, w zabytkowej kaplicy dworskiej w Skomielnej Czarnej odbyły się zaduszki poetyckie poświęcone pamięci zmarłych. Organizatorem tego wieczoru poetyckiego w nastrojowej scenerii wnętrza kaplicy była Filia GOKiS w Skomielnej Czarnej oraz Towarzystwo Miłośników Skomielnej Czarnej i Bogdanówki. Scenariusz zaduszek przygotował br. Lesław J. Urbanek OFM Cap. Wiersze recytowała młodzież z Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Krzczonowie, przygotowana przez polonistkę Katarzynę Piechowicz-Cieślik, a spotkanie prowadził kierownik Filii GOKiS - Andrzej Słonina. Oprawę muzyczną wykonał zespół "Koskowianie" pod kierownictwem Teresy Lipki. W spotkaniu wzięli udział m.in.: wójt Gminy Tokarnia Władysław Piaściak oraz przedstawiciele Myślenickiej Grupy Poetyckiej TILIA. Transmisję z wieczoru poetyckiego przeprowadziło radio Ain Karim. Tekst i zdjęcia: br. Lesław J. Urbanek
( Ilość odsłon 342)
(Czytaj więcej... | 1595 bajtów więcej | Wynik: 5)
Aktualności: „Mała akademia aktywności i rozwoju”
Informacje kulturalne  Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Krzczonów” realizuje projekt pod nazwą „Mała akademia aktywności i rozwoju” Realizacja projektu jest możliwa dzięki dotacji otrzymanej w ramach programu Działaj Lokalnie Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności PAFW, za pośrednictwem Fundacji Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS, z którą stowarzyszanie podpisało umowę na realizację projektu. Projekt skierowany jest do społeczności lokalnej gminy Tokarnia , bezpośrednimi beneficjentami projektu są osoby niepełnosprawne , natomiast lokalną społeczność chcemy zaangażować do współpracy na rzecz osób niepełnosprawnych w ramach inicjatyw społecznych. Ideą projektu jest stworzenie ciekawej oferty spędzenia wolnego czasu dla osób niepełnosprawnych , w sposób aktywny i kreatywny z udziałem jak największej grupy osób zdrowych , którzy będą wspierać merytorycznie realizowane działania oraz integrować się z tymi osobami.
( Ilość odsłon 342)
(Czytaj więcej... | 4042 bajtów więcej | Aktualności | Wynik: 0)
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
Informacje kulturalne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowane 2 marca 2015 r. przez Szkołę Podstawową w Bogdanówce, rozpoczęła uroczysta msza święta w ka¬¬pli¬cy pw. św. Jana Chrzciciela. Liturgia celebrowana przez br. Marka Chmielewskiego odprawiona została w intencji Żołnierzy Wyklętych i bohaterów walczących o niepodległość Polski po II wojnie światowej. Po jej zakończeniu zebrani w kaplicy goście mieli możliwość wysłuchania laureatów II Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotyczno-Historycznej im. Jadwigi Apostoł- Staniszewskiej. Następnie przy dźwiękach góralskiej muzyki przemaszerowano do budynku szkoły, gdzie pod tablicą pamiątkową Jadwigi Apostoł- Staniszewskiej delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów.
( Ilość odsłon 327)
(Czytaj więcej... | 3780 bajtów więcej | Wynik: 5)
Aktualności: ZAPUSTY KLISZCZACKIE
Informacje kulturalne Góralskie zapusty to okres radości i zabaw wyczekiwany przez wszystkich. Choć współcześnie ludowe obrzędy i tradycje powoli zanikają, mamy szczęście, że w Gminie Tokarnia są ludzie, którzy nadal chcą tradycyjne obrzędy podtrzymywać. Dlatego dnia 11 lutego 2015r na zaproszenie Anny Kosek oraz Andrzeja Słoniny,  panie z Ośrodków Wsparcia z Tokarni i Skomielnej Czarnej zebrały się w Ekomuzeum w Bogdanówce by wspólnie świętować kliszczackie zapusty.
( Ilość odsłon 469)
(Czytaj więcej... | 2106 bajtów więcej | Aktualności | Wynik: 5)
Aktualności: III RAJD SZLAKAMI KONFEDERATÓW TATRZAŃSKICH
Informacje kulturalne
W dniu 17 czerwca br. odbył się III Rajd Szlakiem Konfederatów Tatrzańskich, którego organizatorami byli Szkoła Podstawowa w Bogdanówce oraz Oddział Tatrzański PTTK w Zakopanem. Bieżąca edycja Rajdu była okazją do oficjalnego otwarcia Szlaku Konfederatów Tatrzańskich, o przebiegu trasy: Szkoła w Bogdanówce – Ekomuzeum Andrzeja Słoniny – kaplica św. Anny na Polanie – Chałupa Słoninów – Parszywka – Koskowa Góra. Szlak oznakowany został kierunkowskazami o oryginalnym logo (nawią¬zującym do winiety tajnej gazetki „Na Placówce”, wydawanej i kolportowanej przez Konfederację Tatrzańską) oraz tablicami informacyjnymi.W Rajdzie wzięły udział reperze¬ntacje szkół z terenu działalności Konfederacji Tatrzańskiej, to jest z Podhala i ziemi myślenickiej. I tak – Zakopane reprezentowały trzy gimnazja Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum NR 2 oraz Gimnazjum w ZSO Zakopane, przybyła również młodzież z Gimnazjum w Szaflarach i Gimnazjum w Ludźmierzu. Przedstawicielami „gospodarzy” byli młodzi ludzie z Gimnazjum z Pcimia oraz szkół Podstawowych z Tokarni, Skomielnej Czarnej, Krzczonowa i Bogdanówki – łącznie ok. 200 uczestników. 
( Ilość odsłon 697)
(Czytaj więcej... | 4376 bajtów więcej | Aktualności | Wynik: 5)
Aktualności: Nagrody w dziedzinie kultury - 2014
Informacje kulturalneW poniedziałek 23 czerwca 2014 r. Starosta Powiatu Myślenickiego Józef Tomal wręczył nagrody w dziedzinie kultury i sportu. W tym roku z naszej gminy nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury otrzymał Józef Wrona oraz Jan Funek. Nie trzeba nikogo przekonywać, jak imponujący jest wieloletni dorobek artystyczny obydwóch laureatów. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia, pomyślności oraz wielu sukcesów na niwie sztuki i w życiu osobistym.
( Ilość odsłon 523)
(Czytaj więcej... | 622 bajtów więcej | Aktualności | Wynik: 0)
Aktualności: "PRZEPROWADZINY"
Informacje kulturalne
„Przeprowadziny”- czyli jak nasze prababki z rodzinnym domem się  żegnały.
04.10.2013r, w Ekomuzeum w Bogdanówce, Zespół Regionalny Kliszczacy  z Tokarni uczestniczył w obronie pracy instruktorskiej Małgorzaty Pęcek,  przedstawiając wątek obrzędu weselnego pt:  „Przeprowadziny”.  Zespół  zaprezentował fragment tradycyjnego, wiejskiego wesela opracowany przez Panią  Małgorzatę Pęcek. Kiedyś przeprowadziny oficjalnie kończyły staropolskie wesele.  Świeżo poślubiona mężatka opuszczała dom rodzinny aby udać się do swojego męża. Zwyczaj ten był bardzo uroczyście obchodzony, towarzyszyły mu śpiewy, udzielano błogosławieństwa oraz winszowano młodej pani. Całość przedstawiono w scenerii  starodawnej chaty, którą urządzono i przybrano tak, jak kiedyś w zwyczaju  bywało: drewniany stół, ławy, malowana skrzynia, obrazy świętych na ścianach i kolorowe dekoracje z bibuły ozdabiały kąty wiejskiej izby. W tej scenerii występ  zespołu w tradycyjnych Kliszczackich strojach prezentował się pięknie. Kolorowe  spódnice, białe koszule, wyszywane portki  dodawały splendoru niezwykłej  góralskiej uroczystości. Kiedy wszyscy zaśpiewali  melodie kliszczackie, to  wtedy odżyły wspomnienia dawnych czasów i tradycji.  To dzięki zespołowi  Kliszczacy, podtrzymywane są tradycje naszego regionu.  
( Ilość odsłon 724)
(Czytaj więcej... | 3023 bajtów więcej | Aktualności | Wynik: 5)
Aktualności: II RAJD SZLAKAMI KONFEDERATÓW TATRZAŃSKICH
Informacje kulturalne
W dniu 13.10.2013 odbył się II Rajd Szlakami Konfederatów Tatrzańskich, zorganizowany przez Oddział Tatrzański PTTK. Uczestnicy w liczbie 35 osób, dotarli dwoma busami z Zakopanego, na przełęcz pod Koskową Górą, w Beskidzie Makowskim. Stąd, już pieszo, w ciepłych promieniach jesiennego słońca - na widokowy wierzchołek Koskowej Góry (866 m npm). Widzialność była znakomita, toteż długo trwały zachwyty nad rozległą panoramą. Na południu - Luboń, Turbacz i… Tatry! Na zachodzie – Babia Góra i Pilsko, a na północy – morze mgieł, kryjące Kraków, z którego, jak „głaz bodzący morze”, wyłaniał się poetycko, kalwaryjski klasztor oo. Bernardynów.
( Ilość odsłon 536)
(Czytaj więcej... | 4240 bajtów więcej | Aktualności | Wynik: 5)
Aktualności: KLISZCZACY WE FRANCJI
Informacje kulturalne     Zespół Regionalny „Kliszczacy” z Tokarni pod kierunkiem artystycznym Stanisława Funka, na zaproszenie  Raymonda Bedry prezesa Stowarzyszenia „Pologne-Drocourt” przebywał od 12 do 16 września  we Francji. W tym czasie miał okazję trzykrotnie koncertować dla polonii francuskiej Regionu Pad de Calais oraz francuskich miłośników ludowego tańca i pieśni.
    Występy Zespołu spotkały się doskonałym przyjęciem widowni, która reagowała bardzo emocjonalnie, nie kryjąc licznych łez wzruszenia. Każdy występ kończył się bisem i wspólną zabawą z licznie zgromadzoną publicznością, która podkreślała, że „Kliszczacy” stali się najlepszymi ambasadorami polskiej kultury na obczyźnie.
( Ilość odsłon 566)
(Czytaj więcej... | 1883 bajtów więcej | Aktualności | Wynik: 0)
Aktualności: Konkurs poetycki - werdykt komisji
Informacje kulturalne 
Werdykt komisji konkursowej IV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego
„O kwiat dziewięćsiła” zorganizowanego przez OSP w Skomielnej Czarnej
pod honorowym patronatem Prezesa ZG ZOSP Waldemara Pawlaka:

Po podliczeniu wszystkich wyników, komisja konkursowa w składzie: Kazimierz Burnat (Wrocław), Marian Cieślik – sekretarz (Skomielna Czarna), Kazimierz Jakubowski (Namysłów), Wiesław Zieliński – przewodniczący jury (Rzeszów), postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
 I nagroda – Izabela Monika Bill (Wrocław),
 II nagroda – Janusz Pyziński (Dębica),
 III nagroda –  Aleksandra Bal  (Kamionka k. Sędziszowa Młp.).

( Ilość odsłon 626)
(Czytaj więcej... | 2051 bajtów więcej | Aktualności | Wynik: 0)
DOBRY START

LGD TURYSTYCZNA PODKOWA

WFOŚiGW w Krakowie

Termomodernizacja budynku Urzędu Gminy

Program Ograniczenia Niskiej Emisji

Telewizja Powiatowa

Gminy Partnerskie
Gmina Drocourt

Informacje GUS

Badania Rolnicze
Badania Ankietowe

MRPO Budowa Sali Gimnastycznej

POMOC - DOŻYWIANIE
WIELOLETNI PROGRAM WSPIERANIA FINANSOWEGO GMIN W ZAKRESIE DOŻYWIANIA „POMOC PAŃSTWA W ZAKRESIE DOŻYWIANIA” NA LATA 2014-2020
CEIDG

Krajowa Administracja Kasowa

MIKROPORADY

Znaleziono psa

Znaleziono psa w Krzczonowie na osiedlu Spyrki w dniu 1 grudnia 2018 roku


Centrum Informacji Turystycznej

Znaleziono psa

19.07.2018 R. ZNALEZIONO PSA W MIEJSCOWOŚCI KRZCZONÓW (W OKOLICACH OSIEDLA CYRLA ) – BLIŻSZE INFORMACJE – URZĄD GMINY TOKARNIA, POKÓJ NR 6, 12 2747024 wew.31


Znaleziono psa. Od dwóch dni błąka się w Krzczonowie na osiedlu Rusnaki. Pies jest czarny z krótką sierścią ma charakterystyczne białe plamki koło ucha i na końcach tylnych łap. Posiada brązową obrożę przeciw pchłom. Informacja o psie w UG Tokarnia.

Punkt Konsultacyjny
PUNKT KONSULTACYJNY DS. UZALEŻNIEŃ I PRZEMOCY W RODZINIE

Budowa kanalizacjji sanitarnej

PRZEMOC W RODZINIE

Stowarzyszenie
KRS 0000203622

Konto: KBS O/Pcim 91859100070230047000210001


Harmonogram Wywozu Odpadów II półrocze 2018

IX Konkurs Poetycki
Regulamin konkursu

JUŻ PŁYWAM

Zakup samochodu dla OSP Tokarnia
Pomoc finansowa przy realizacji zadania pn: "Zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Tokarni"
Karta Dużej Rodziny
Wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny
Wykaz dokumentów potrzebnych do złożenia wniosku
Wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny można składać w w pok. nr 4 w Urzędzie Gminy w Tokarni.

BIEZPIECZNY i AKTYWNY SENIOR
Ulotka Bezpieczny i Aktywny Senior
Informator Bezpieczny i Aktywny Senior

Konferencja

POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020
Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2016.

Skierowanie do otrzymania pomocy żywnościowej

BEZPIECZNA MAŁOPOLSKA SAMOCHODY STRAŻACKIE

Transmisje obrad Rady Gminy Tokarnia


Wykaz nieruchomościWebsite engine code is copyright by PHP-Nuke.
Prawa autorskie: Gmina Tokarnia.
Webmaster: Dariusz Dragosz
Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej.
Tworzenie strony: 0.31 sekund