Home
Home
Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Your Account
Cyfrowy Urząd
Forums
Forum
KONTAKT
Urząd Gminy w Tokarni
32-436 Tokarnia 380
tel. 122747022
fax. 122747025
mail: sekretariat@tokarnia.info.pl
www.bip.malopolska.pl/ugtokarnia

PREZENTACJA GMINY
 
Położenie
Gospodarka
Sołectwa
Turystyka
Kultura
Zabytki
Kalwaria Tokarska
Galerie

AKTUALNOŚCI
Aktualności - archiwum
Statystyki
Zawartość
Forum
Aktywność Szansą na Sukces

Wszystkich wejść
Otrzymaliśmy
4423858
odsłon strony od Grudzień 2005

SZUKAJ
Typ wyszukiwania


Zaawansowane

PETYCJE

Odnośniki
Parafia Rzymskokatolicka
w Krzczonowie
www.krzczonow.diecezja.pl

Gimnazjum w Tokarni
www.tokarnia.edu.pl

Parafia Rzymskokatolicka
w Skomielnej Czarnej
www.skom.pogotowie.org
/index0.html


Szkoła Podstawowa
w Krzczonowie
www.spkrzczonow.
republika.pl

Gimnazjum w Krzczonowie
www.gimkrzczonow.
w.interia.pl

Szkoła Podstawowa
Nr 1 w Tokarnia
www.sptok.republika.pl

Szkoła Podstawowa
w Skomielnej Czarnej

Samorządowe Pzedszkole w Tokarni
INFROMACJE - ODPADY
KONTAKT
Urząd Gminy w Tokarni
32-436 Tokarnia 380
tel. 12 2747022 wew. 31
 
AKTUALNOŚCI


DEKLARACJE


PRZEPISY PRAWNE
Elektroniczna Skrzynka Podawcza

STOP POŻAROM TRAW

Ostrzeżenia meteorologiczne

PLAN DZIAŁAŃ PRIORYTETOWYCH
KPP w Myślenicach informuje, że dla Gminy Tokarnia został opracowany plan działań priorytetowych obejmujący następujące zagadnienie:
  • Niestosowanie się do przepisów prawa przez osoby spożywające alkohol w miejscach do tego niewyznaczonych w miejscowości Krzczonów oraz kierowanie osób uzależnionych od spożywania alkoholu/ narkotyków do GKRPA w Tokarni.
  • Niestosowanie się do przepisów Art. 43' Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi  oraz innych przepisów porządkowych w rejonie Kościoła, w szczególności w rejonie pobliskich placówek handlowych oraz przystanku autobusowego w miejscowości Skomielna Czarna

PORTAL IRZplus


Portal przeznaczony jest dla posiadaczy zwierząt gospodarskich oznakowanych z gatunku bydło, owce, kozy oraz świnie w celu nowoczesnego, szybkiego i wygodnego dokonywania zgłoszeń przez Internet dotyczących zdarzeń zwierzęcych.

Aktualności: Co to jest PSZOK i dlaczego musi powstać w Gminie Tokarnia?
Informacje PSZOK - punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych, to miejsce na terenie gminy, w którym mieszkańcy mogą pozostawiać odpady, których nie można oddać w ramach  co miesięcznej zbiórki odpadów organizowanej w workach i pojemnikach.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami – art. 3 ust. 2 pkt 6, ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2017 r. poz. 1289) gminy zapewniają czystość i porządek na swoim terenie i tworzą warunki niezbędne do ich utrzymania, a w szczególności tworzą punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych. W ustawie wskazano dwa warunki, jakie spełniać musi PSZOK:
1) zapewniać musi łatwy dostęp dla wszystkich mieszkańców gminy,
2) zapewniać musi przyjmowanie co najmniej takich odpadów komunalnych jak:
•    przeterminowane leki i chemikalia,
•    zużyte baterie i akumulatory,
•    zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
•    meble i inne odpady wielkogabarytowe,
•    zużyte opony,
•    odpady budowlane i rozbiórkowe stanowiące odpady komunalne.

PSZOK to nie wysypisko śmieci. PSZOK zastąpi organizowaną dwa razy do roku zbiórkę odpadów gabarytowych oraz niebezpiecznych.

Zgodnie z opracowanym projektem budowlanym PSZOK stanowi ogrodzona i utwardzona kostką brukową nawierzchnia o powierzchni ok.697 m2. Ogrodzenie wykonane zostanie jako system panelowy. Panele ogrodzenia będą stalowe, wyjątek stanowi ogrodzenie od strony drogi powiatowej, gdzie panele ogrodzenia, jak również brama wjazdowa i furtka wykonane zostaną na bazie elementów z desek kompozytowych układanych w poziomie. Inwestycja będzie estetyczna i uporządkowana.  Na placu powstanie wiata stalowa o powierzchni ok. 50 m2, pod którą w szczelnych kontenerach będą gromadzone odpady niebezpieczne, takie jak np. farby, akumulatory, baterie i leki, świetlówki. Na placu znajdą się również kontenery typu KP-7 na odpady takie jak: meble, opony, gruz budowlany, sprzęt elektroniczny itp.
W sumie w skład PSZOK będzie wchodziło 13 szczelnych kontenerów na odpady, które do tej pory są odbierane dwa razy w roku w ramach tzw. „gabarytów”.
Odpady będą systematycznie odbierane, bezpośrednio po zapełnieniu kontenerów przez firmę wyłonioną w przetargu do obsługi systemu gospodarki odpadami.
PSZOK będzie otwarty dwa dni w tygodniu po 4 godziny dziennie. Będzie obsługiwany przez pracownika, który będzie nadzorował odbiór odpadów gabarytowych i niebezpiecznych od mieszkańców.
Ze względu na rodzaj odpadów oddawanych do PSZOK nie należy się spodziewać przykrego zapachu lub gryzoni. Odpady typowe z gospodarstw domowych będą nadal odbierane na starych zasadach, czyli w workach lub pojemnikach bezpośrednio od nieruchomości dwa razy w miesiącu.
Zgodnie z obowiązującym Planem Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Tokarnia jedynym terenem, na którym możliwa była lokalizacja tego typu inwestycji, jest teren połączony z istniejącą oczyszczalnią ścieków.  Lokalizacja rozbudowy oczyszczalni ścieków  i PSZOK uzyskała wszelkie wymagane prawem pozwolenia i uzgodnienia dotyczące wymogów ochrony środowiska naturalnego. Rozbudowa oczyszczalni ścieków i PSZOK jest koniecznością. Rozwiązuje bowiem problem gospodarki ściekowej i gospodarki odpadami i dotyczy interesów mieszkańców całej Gminy. Brak uporządkowania gospodarki ściekowej i gospodarki odpadami naraża Gminę Tokarnia na wysokie kary finansowe.

Wysłano dnia 06-03-2018 o godz. 09:08:03 przez DDragosz

 
Pokrewne linki
· Więcej o Informacje
· Napisane przez DDragosz


Najczęściej czytany artykuł o Informacje:
Przetarg na sprzedaż nieruchomości w Skomielnej Czarnej


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4
Głosów: 4


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


Pokrewne tematy

Aktualność z terenu Gminy Tokarnia

Website engine code is copyright by PHP-Nuke.
Prawa autorskie: Gmina Tokarnia.
Webmaster: Dariusz Dragosz
Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej.
Tworzenie strony: 0.06 sekund